Strony

poniedziałek, 12 maja 2014

Szare eminencje - Mary Greenwell

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd się wzięły takie makijażystki jak Lisa Eldridge czy Charlotte Tilbury?

Dziś odpowiem na to pytanie przybliżając Wam postać jednej z największych sław i legend zawodu, pochodzącej z Wielkiej Brytanii - Mary Greenwell. 

 
Takie zdjęcia makijażystek lubię najbardziej, au naturel


Mary twierdzi, że zaczęła pracować w najlepszym ku temu okresie - to właśnie lata 70. rozpoczęły wielki rozwój zarówno firm kosmetycznych, jak i zawodu makijażysty. Mary była samoukiem, nie licząc jednej lekcji nakładania produktów makijażowych przed rozpoczęciem pracy na stoisku kosmetycznym w Nowym Jorku (które dostała dzięki temu, że wspomniała - nie do końca zgodnie z prawdą, że w Londynie malowała dla Biby)  ;) Jeśli oglądaliście jakiś tutorial na yt na pewno zwróciliście uwagę na technikę aplikacji produktów - pędzle używane są przez nią w ostateczności :) 
Jej pierwsze zlecenie na pewno wzbudziłoby jęk zazdrości każdego pracującego wizażysty - na planie zdjęciowym poznała młodziutką wtedy Brooke Shields.
Później była świadkiem boomu na supermodelki - Claudię Schiffer, Lindę Evangelistę i Christy Turlington malowała wielokrotnie do sesji okładkowych czy pokazów mody. Teraz, oprócz malowania, projektuje perfumy :) Jest również ambasadorką Chanel.
Wśród sławnych klientek mamy Księżną Dianę, Cate Blanchett, Jessicę Chastain, Amandę Seyfried, Lilly Collins, Grace Coddington, Umę Thurman...

Pojawiła się kiedyś na kanale YT Lisy Eldridge - niektórzy mogą ją stamtąd pamiętać. Z Charlotte Tilbury łączy Lisę fakt, że ich talent rozpoznała właśnie Mary Greenwell, kiedy asystowały jej podczas pokazów i sesji. 

W sieci można znaleźć bardzo dużo filmów makijażowych, w których dzieli się rewelacyjnymi wskazówkami i genialną energią ;) Jednak ostatnio natrafiłam na film innego typu - łazienkowy wywiad :) prowadzony przez Sally Hughes z sallyhughesbeauty.com
Jest baaaardzo długi, jednak warto go obejrzeć - choćby po to, żeby zobaczyć jakich kosmetyków używa Mary.
Mała galeria poniżej, więcej znajdziecie w sieci. Bardzo polecam!!!


zdjęcia powyżej ze strony http://bryanbantry.com/artists/makeup/mary-greenwell/


A na YT:


Przecież uczyć trzeba się od najlepszych! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz