Strony

wtorek, 16 października 2012

Szare eminencje - Dany Sanz
Nazwy marek makijażowych bardzo mocno zapadają w pamięć. Ale mam wrażenie, że często pomijani są ich twórcy bądź dyrektorzy kreatywni. Myślę, że z racji talentu powinni otrzymywać większe uznanie. Dzięki internetowi powoli się to zmienia, mamy możliwość poznawania marki od podszewki i pełniejszego zrozumienia ideologii za nią stojącej, oraz podpatrywania najlepszych (dopiero ostatnio odkryłam, że spędzenie chwili z makijażystą z doświadczeniem jest więcej warte niż lata nauki w szkołach...)
A Dany Sanz original sketch. 

Dany Sanz - autorka powyższej ilustracji - to szefowa Make Up For Ever. Przyłożyła rękę do kształcenia Stephane Marais i Toma Pecheux (dyrektora kreatywnego makijażu Estee Lauder). 
Miała problem ze znalezieniem właściwych produktów do użytku na klientach, więc  w blenderze (podobno) zaczęła mieszać swoje produkty - to bardzo częsty początek ;)
Szczerze mówiąc dobrze jej od 28 lat idzie to mieszanie (chociaż pewnie od lat 80. trochę zmieniła się technologia twórcza). Firma działa już w ok. 50 krajach.
To również Sanz założyła w latach 70. pierwszą w Europie szkołę makijażu.
Dany Sanz, (le) Make Up For Ever
Na youtube'owym profilu MUFE można znaleźć kilka filmów z udziałem Dany Sanz. Myślę, że warto poznać tajniki aplikacji niektórych produktów firmy bezpośrednio u źródła ;) 
Firma ma siedzibę w Paryżu, prowadzi sprzedaż dla charakteryzatorów, makijażystów, jak również dla przeciętnego użytkownika makijażu. Można tylko ubolewać nad biednie zaopatrzonymi sephorowymi półkami. Przecież świetnych produktów MUFE jest o wiele więcej. Pozostaje trzymać kciuki za rozwój polskiej branży :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz