Strony

piątek, 26 kwietnia 2013

Szare eminencje - Francesca TolotZapowiadałam więcej informacji o Francesce tutaj, a że jest bardzo utalentowana, to post o niej właśnie dziś. Urodziła się w Wenecji, może dlatego najbardziej inspirowało ją malarstwo renesansowe. Nie zaczynała od makijażu - pasję wykształciła ze sztuki malarskiej, z niej czerpie znajomość światła i koloru. I chociaż ciągle sobie powtarzam, że nie ilość pomalowanych gwiazd czyni makijażystę, to lista celebrytów, z którymi pracowała jest powalająca, spis możecie zobaczyć  TU (zakładka resume). Swoją karierę zaczynała w latach 70-tych, więc nie dziwią nazwiska takie jak Elizabeth Taylor, Cher czy Diana Ross. Makijaże tej ostatniej tworzyła także na Beyonce, a to w związku z pracą przy filmie "Dreamgirls", który łudząco przypomina historię Diany Ross i dziewczyn z zespołu The Supremes.


To właśnie Beyonce jest jej główną klientką, m. in. w teledyskach do "Run the World", "1+1", "Love on top" czy cudnie kolorowego "Countdown". Ale to nie jedyna piosenkarka, która korzystała z jej talentu - możemy wymienić Cheryl Cole, Faith Hill czy Shakirę. 

Wiele znanych twarzy możemy znaleźć na koncie Tumblr makijażystki. Poniżej kilka moich ulubionych tworów:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz